Nasza misja

Pragniemy, aby Hard Dog Race był czymś więcej niż tylko niezapomnianym przeżyciem.

Jako pomysłodawcy Hard Dog Race, a także organizatorzy zawodów uważamy, że poza przestrzeganiem zapisów Ustawy o Ochronie Zwierząt, która zresztą dotyczy nie tylko właścicieli psów, ale i jest obowiązkiem każdego obywatela, należy pamiętać, że pies to nie „tylko” żywe stworzenie. Pies to nasz towarzysz, przyjaciel, członek rodziny. Dlatego też wymaga od nas wzmożonej troski, szacunku, miłości i uwagi. Wiemy, że będziemy w stanie mu je zapewnić i uczynić jego życie przy naszym boku najszczęśliwszym, jeśli tylko nauczymy się odpowiednich zasad kultury posadania psa i każdego dnia będziemy wcielać je w życie. Hard Dog Race obrał sobie za cel, aby zarówno wśród zawodników, jak i publiczności szerzyć wiedzę, która pomoże w ciągłym ulepszaniu naszego wspólnego życia.

Wierzymy w to, że psiarze, jak i ci, którzy nie są zwolennikami psów mogą pokojowo funkcjonować obok siebie, a fundamentem ich relacji będzie wzajemny szacunek, a także zrozumienie zdania drugiej strony. Przyznajemy, że to od nas, psiarzy, w dużej mierze zależy bezkonfliktowe pożycie z innymi. Robimy co w naszej mocy, aby tak się stało.

Mamy nadzieję, że rozwój i szerzenie kultury posiadania psów pewnego dnia sprawi, że w schroniskach prawie nie będzie osieroconych psów czekających na nowego właściciela. Pomoc schroniskom to tak naprawdę tylko powierzchowne działanie, które nie likwiduje istoty problemu. Prawdziwym rozwiązaniem w tej sytuacji byłyby działania przyczyniające się do zmniejszenia ilości psów trafiających do schronisk. To właśnie nasze dzieci musimy wychowywać w przeświadczeniu, że pies to istota czująca, której nie można pozbyć się od tak, zostawić na poboczu, czy też nieodpowiedzialnie hodować.

Pies ma zakodowany w swej naturze ruch, sport, przygody, a także pracę umysłową. Pragniemy, aby jak najwięcej psiaków cieszyło się pełnym, szczęśliwym życiem. To właśnie nasza misja.

Zawody Not Just Run to bieg charytatywny, w ramach którego w każdym roku wspieramy instytucję / organizację non profit, albo inną dobrą, ważną dla nas inicjatywę.

Popularyzacja instytucji szkoły dla psów

Współpraca ze schroniskami