Faq

Pies nie potrzebuje specjalnego szkolenia. Jeżeli twój pies jest uspołeczniony, potrafi wejść po drabinie, skakać i biec z tobą na smyczy to spokojnie może wziąć udział w zawodach.
Bądź na miejscu zawodów najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem! Ale warto być wcześniej. Jeżeli wziąłeś ze sobą mobilną budę (kennel), to będziesz potrzebował dodatkowego czasu na ustawienie. Musisz wliczyć czas, aby od parkingu dostać się do punktu rejestracyjnego. Jeżeli będziesz chciał przebrać się na miejscu, wlicz kolejkę przed przebieralnią. A jeżeli spóźnisz się na start, nie wykluczone, że tylko pod koniec dnia będziesz mógł wziąć udział w biegu dogrywkowym.
Oczywiście jest, ale nie licz na ciepłą wodę i jednoosobowy prysznic, tzn. na domowe warunki! Zapewniamy prysznic polowy jak na plażach, gdzie możesz też wykąpać psa.
Nic. Przed każdą przeszkodą możesz wziąć psa na ręce i pomoc mu. W przypadku, gdyby i tak nie chciał w zamian za 30 przysiadów możesz ominąć przeszkodę.
Oczywiście. Według nas każdy pies, niezależnie od rodowodu ma taką samą wartość.
Tak . Rozmiar psa nie ma znaczenia. Jeżeli twoim pupilem jest bernardyn to po prostu będziesz miał pecha, kiedy trzeba będzie go wziąć na ręce, z jamnikiem byłoby łatwiej.
Wierzymy Ci. Ale zawody zostały tak wymyślone, że smycz jest elementem zawodów, z jednej strony z myślą o Twoim bezpieczeństwie, z drugiej strony w interesie wszystkich uczestniczących.
My też chętnie korzystamy z klikera. Czy słyszałeś kiedyś stu tancerzy flamenco grających jednocześnie na kastanietach? Efekt byłby podobny, tylko nie z udziałem hiszpańskich tancerzy a zmieszanych psów.
Tak, ale nie polecamy tego. Jeżeli nie znasz dobrze psa, to nie możesz przewidzieć jego reakcji.
Nie ma problemu. Poruszasz się w takim tempie, w jakim potrafisz, najważniejsze aby pokonać dystans. Niestety medal i duma przysługuje tylko temu, kto dobiegnie do mety, ale limitu czasu nie ma.
Emblemat Hard Dog Race jest objęty ochroną praw autorskich. Korzystanie z niego w dowolnej formie jest możliwe tylko przy posiadaniu pisemnej zgody Hard Dog Race.