Często Zadawane Pytania (FAQ)

Specjalistyczne szkolenie nie jest wymagane. Jeśli Twój pies jest socjalizowany, potrafi wspinać się po schodach, skakać, biec przy Tobie na smyczy, może wziąć udział w zawodach

Na miejscu pojaw się najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem zawodów! Oczywiście warto przybyć wcześniej, czas szybko ucieka. Jeśli zabrałeś ze sobą klatkę, pamiętej, że rozstawienie jej wymaga czasu, dodatkowo dolicz także czas potrzebny na dotarcie z parkingu do punktu rejestracji. Jeśli planujesz przebrać się na miejscu, weź pod uwagę, że do przebieralni będziesz musiał poczekać w kolejce. Jeśli spóźnisz się na swój bieg, istnieje możliwość, że będziesz mógł wziąć udział dopiero w biegu uzupełniającym pod koniec dnia.

Nic się nie dzieje. Przy każdej z przeszkód możesz wziąć go na ręce, podnieść, aby mu pomóc. Jeśli nawet to nie pomoże – robiąć odpowiednią ilość przysiadów – możesz ominąć przeszkodę.

Oczywiście. Naszym zdaniem każdy pies jest tak samo wartościowy, niezależnie od pochodzenia.

Tak. Wielkość psa nie ma znaczenia. Jeśli Twój pupil to bernardyn, będziesz miał pecha musząc go podnosić, w tej sytuacji zdecydowanie łatwiej jest właścicielom jamników.

Wierzymy Ci. Jednak bieg został skonstruowany w taki sposób, że prowadzenie na smyczy jest jego częścią, służy to między innymi bezpieczeństwu Twojemu, ale też pozostałych zawodników.

My także lubimy i używamy klikery. Ale słyszałeś kiedyś stu tancerzy flamenco grających na kastanietach w tym samym czasie? Podobnie wyglądałoby to na zawodach, jednak bohaterami spektaklu nie byliby tancerze, a skołowane psy.

Tak, ale nie zalecamy. Jeśli nie znasz dobrze psa, ciężko będzie Ci przewidzieć jego reakcje.

Nic nie szkodzi. Poruszaj się w swoim tempie, ważne jednak abyście ukończyli bieg, ponieważ odczujecie dumę i otrzymacie medal dopiero po przekroczeniu linii mety, jednak nie ma odgórnie wyznaczonego limitu czasu

Swoje miejsce możesz przekazać, albo odsprzedać komuś innemu, w pierwszej kolejności warto zapytać na grupie Hard Dog Race https://www.facebook.com/groups/grupaharddogracepoland.

Abyście mogli wystartować w zawodach HDR, Twój czworonożny partner musi ukończyć 12 miesięcy. Górna granica wieku nie jest określona, jednak w przypadku starszych psów koniecznie skonsultuj start z weterynarzem.

Nie ma problemu. Pamiętaj, że na zawodach nie ma limitu czasu. W takim przypadku prosimy zapisz się na jak najwcześniejszą godzinę. Nikt nie zostanie w tyle, będziemy na Was czekać, a ceremonia ogłoszenia wyników odbędzie się dopiero wtedy, gdy wszyscy biegacze przekroczą linię mety.