Poza niezapomnianym przeżyciem udziału w zawodach, Hard Dog Race chce osiągnąć dużo więcej.

Obowiązkiem każdego właściciela psa i obywatela jest szanowanie i przestrzeganie Ustawy o Ochronie Zwierząt. My, założyciele Hard Dog Race i organizatorzy zawodów wychodzimy z założenia, że pies jest nie tylko żywym stworzeniem, a także naszym przyjacielem i członkiem rodziny. Dlatego potrzebuje więcej uwagi, szacunku, miłości i poszanowania. Wiemy, że aby nasz pies miał z nami szczęśliwe życie, musimy nauczyć się odpowiedniej kultury trzymania psów i stosować te zasady codziennie. Celem Hard Dog Race jest wszystkimi możliwymi  sposobami rozpowszechniać takie współżycie.

Wierzymy w to, że posiadacze i nie posiadacze psów mogą żyć bezkonfliktowo obok siebie pod warunkiem, że  wzajemnie się rozumieją i szanują.  W tym celu posiadacze psów muszą dużo zrobić.  My ze swojej strony staramy się im w tym pomóc.

Mamy nadzieję, że pewnego dnia w wyniku rozpowszechnienia kultury trzymania psów,  w schroniskach prawie nie będzie samotnych psów czekających na adopcję. Niestety wspieranie schronisk jest tylko gaszeniem pożaru, a nie zapobieganiem. Musimy dążyć do tego, aby jak najmniej psów tam trafiało. Powinniśmy uczyć nasze dzieci, że pies jest wrażliwym żywym stworzeniem, którego nie wolno wyrzucić, zostawić na poboczu, albo nieodpowiedzialnie hodować.

Znamy to uczucie, kiedy nogi i łapy pracują, a serca biją w jednym rytmie i znamy tę chwilę wspólnej radosnej dumy! My ze swojej strony zrobimy wszystko aby jak najwięcej ludzi przeżyło takie poczucie radości razem z nami!

Emblemat Hard Dog Race jest objęty ochroną praw autorskich. Korzystanie z niego w dowolnej formie jest możliwe tylko przy posiadaniu pisemnej zgody Hard Dog Race.